Üç ilde sis etkili oluyor

İstanbul da etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi azaldı. Sakarya’da gece başlayan sis, sabah saatlerinde etkisini artırdı. Kocaeli’de ise sabahın erken saatlerinden itibaren kent genelinde yoğun sis etkili oluyor.

Kent genelinde etkili olan yoğun sis nedeniyle sürücüler sis farlarını yakarak kontrollü şekilde trafikte ilerlemeye çalışıyor.Anadolu Yakası’nda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Edirne istikametinde trafik yoğunluğu yaşanıyor.Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi verilerine göre, saat 07.50 itibarıyla trafik yoğunluğu yüzde 11 olarak ölçüldü.

SAKARYA’DA DA YOĞUN SİS

Sakarya’da sis, günlük yaşamı ve ulaşımı olumsuz etkiledi. Kentte gece başlayan sis, sabah saatlerinde etkisini artırdı. Sisin etkili olduğu Serdivan ve Adapazarı ilçelerinde sürücüler, trafikte dikkatli ilerledi.Ekipler, sisin etkili olduğu bölgelerde sürücülerin kontrollü seyretmesini, trafik işaret ve işaretçilerine uymasını istedi.Sakarya’nın Kocaali ve Hendek ilçeleri arasında bulunan 900 rakımlı Çam Dağı’nın bitki örtüsü de bölgede etkili olan sisin içinde görüntülendi.Zengin bitki çeşitliliğiyle “doğa ve kültür yolu”nu bünyesinde barındıran Çam Dağı’nın üzerini kaplayarak dağların eteklerine tırmanan sis, güzel görüntüler oluşturdu.

KOCAELİ’DE GÜNE SİSLE BAŞLADI

Kocaeli’de sabahın erken saatlerinden itibaren kent genelinde yoğun sis etkili oluyor. Sis sebebiyle görüş mesafesi düşerken, sürücüler ise zor anlar yaşıyor.Sis, D-100 Karayolunda görüş mesafesini zaman zaman 40 metreye kadar düşürdü. Körfez, Derince, İzmit ve Kartepe ilçelerinde etkisini gösteren sis sebebiyle sürücüler dikkatle ilerlerken, yayalar ise zaman zaman yürümekte zorluk çekti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.