MHP Lideri Bahçeli: Felaketlere umut bağlayanlara karşı uyanık olalım

MHP Lideri Devlet Bahçeli, son zamanlarda vuku bulan gerek orman yangıları gerekse de yolcu otobüsleri kazalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Sabır ve sağduyuya en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçtiğimizi vurgulayan Bahçeli, “Yeter ki, felaketlere umut bağlayanlara karşı uyanık olalım, yeter ki devletimizi güçsüz gösterenlere azami dikkat edelim.” ifadelerini kullandı.

MHP Lideri Bahçeli: Felaketlere umut bağlayanlara karşı uyanık olalım

Konuyla ilgili açıklamasında teslimiyetin fıtratımızda olmayan bir acziyet olduğunu aktaran MHP Lideri Devlet Bahçeli, bu yönüyle Türk Milleti’nin birçok badireyi atlattığının altını çizdi.

Bahçeli açıklamasında, felaketleri birlik ve beraberlik direncimizle göğüsleyeceğimizi söylerken şunları kaydetti:

IZDIRAP VERİCİ KAYIPLAR VUKU BULMUŞTUR

“Bugün sabah saatlerinde Balıkesir-Edremit istikametine doğru seyir halinde olan bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucunda acı ve ızdırap verici kayıplar vuku bulmuştur. Bu kapsamda 15 kardeşimiz hayatını kaybetmiş, 14 kardeşimiz de yaralanmıştır. Bilanço çok ağırdır.

 

İki gün önce de, yine sabahın erken saatlerinde Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan bir otobüs kazasında 9 kardeşimiz hayatını kaybederken 30 kardeşimiz yaralanmıştı. Yanan ormanlarımızın hüznü yüreklerimizi kavurmuşken, meydana gelen kazalar milletimizi derinden sarsmıştır.

BUGÜNLERİ ALLAH’IN İNAYETİYLE GERİDE BIRAKACAĞIZ

Sabır ve sağduyuya en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Vaki felaketleri mukavemet ve mücadele dirayetimizle, birlik ve beraberlik direncimizle göğüsleyeceğiz. Birbirimize dayanarak, birbirimizden güç alarak bugünleri Allah’ın inayetiyle geride bırakacağız.

Yılmamızı bekleyenler var, hatta yıkılmamızı isteyenler var, dahası çözülüp dağılmamızı dileyenler var! Ancak hepsi boş bir hayalden, boşuna bir hevesten ibarettir. Çeliğe su vermek neyse felaketlerin ortaya çıkaracağı sonuç aynısıdır. Bu durum şaşmaz bir tarih gerçeğidir.

TÜRK MİLLETİ NİCE BADİRELERİ AŞMIŞTIR

Teslimiyet fıtratımızda olmayan bir acziyettir. Türk milleti nice badireleri aşmış, pek çok belayı yenmiş, sayısız zorlu etapları geçmesini bilmiştir. Yeter ki, felaketlere umut bağlayanlara karşı uyanık olalım, yeter ki devletimizi güçsüz gösterenlere azami dikkat edelim.

ACİL ŞİFALAR DİLİYOR, BAŞSAĞLIĞI TEMENNİLERİMİ İLETİYORUM

Son günlerde yaşanan otobüs kazalarında, orman yangınlarıyla mücadele esnasında hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor, tedavi altında bulunanlara şifalar diliyor, ailelerine başsağlığı temennilerimi iletiyorum.

Allah bizlere merhametiyle muamele etsin, korktuklarımızdan emin, umduklarımıza da nail eylesin.

Bir cevap yazın