Kafes balıkçılığına karşı imza kampanyası

Rize-Ardeşen’de yapılmak istenen denizde ağ kafeslerde su ürünleri yetiştiriciliği projesine karşı başlatılan imza kampanyasına yoğun katılım sağlandı. Kampanya çay hasarının yoğun olduğu döneme denk gelmesine rağmen bir günde yaklaşık 4 bin imza toplandı.

Kafes balıkçılığına karşı imza kampanyası

Ardeşen sahillerinde, Bahar mahallesi açıklarından Yeniyol açıklarına kadar yapılması istenen “Denizde ağ kafeslerde su ürünleri yetiştiriciliği projeleri”nin denize girme alanlarımızda ve balık avlanma bölgelerinde yapılmaması konulu Ardeşen’de STK’lar tarafından imza kampanyası başlatıldı.

Ardeşen’deki tüm STK’ların temsilcileri, Kooperatif Başkanlıklarının temsilcileri, iktidarı ve muhalefeti ile tüm Siyasi Parti Temsilcilerinin, Ardeşen Muhtarlar Derneği Başkanının, Muhtarların, Rafting Federasyon temsilciliklerinin, Rafting tesis işletmecilerinin, Deniz Turizmi işletmecilerinin Ardeşen basınının tam katılımı ile yapılan değerlendirme toplantısında önceki senede olduğu gibi çıkan sonuç çok net olarak. Yüzme alanlarımızda, balıkçılarımızın avlanma alanlarında Denizde ağ kafeslerde su ürünleri yetiştiriciliği projesinin istenmediği açıklanmıştı.

Uzmanlar, kafes balıkçılığın denizdi de kirleteceğini belirterek, turizme de büyük darbe vuracağını ifade ettiler.

Şimdi de imza kampanyası başlatıldı.

Ardeşen’de başlayan imza kampanyası için İlçe merkezi Akbank önünde kurulan standlarda imza kampanyası başlatıldı.

Bir cevap yazın