MHP’li Yalçın: Türk milleti; bunların cibilliyetini, kıratını, derekesini iyi bilmektedir

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocaklarını karalayan Ahmet Davutoğlu’na sert tepki gösterdi. Yalçın, “Bunlar; namertliği bir övünç payesi, bir ayrıcalık olarak kabul eder, şahsiyetsizliklerini kamuoyu önünde bir nişane gibi sergilemekten asla fütur getirmezler.” dedi.

MHP’li Yalçın: Türk milleti; bunların cibilliyetini, kıratını, derekesini iyi bilmektedir

Açıklamasında, “Türk milleti; bunların cibilliyetini, kıratını, derekesini iyi bilmektedir.” ifadelerini kullanan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. E. Semih Yalçın, şunları kaydetti:

FETÖ TAKTİĞİNE BENZEMEKTEDİR

“Anlaşılan o ki başbakanlıktan azledilmesinin sebebini hâlâ MHP’nin tutumunda arayan Davutoğlu; beslediği kin ve garezi, ipliğini pazara çıkaran partimizi ve Ülkü Ocaklarını karalayarak izhar etmektedir.

Davutoğlu’nun son günlerde Ülkücüleri ısrarla hedefe koyması Ülkü Ocaklarının atamalarına karışması FETÖ taktiğine benzemektedir. Kendisine bu aklı verenler, Milliyetçi-Ülkücü hareketi hedef almasını özellikle tembihlemişlerdir.

FIRSATI GANİMET BİLMEKTELER

Ne var ki Sözcü, Karar, Fitneçağ gibi medyada yuvalanmış ve uyduruk sütre gerisinden efelik taslayan birtakım Ülkücü muarızları, fırsatı ganimet bilerek söz konusu hadiseyi kaşımaya, ‘siyasi etik’ üzerinden de MHP’yi hedefe koymaya çalışmaktadır.

Bunlar; kuyruklu yalanları tatlı bir masal gibi anlatır, Pinokyo gibi uzayan burunlarını her yere sokmaktan zevk alırlar. Bunlar; namertliği bir övünç payesi, bir ayrıcalık olarak kabul eder, şahsiyetsizliklerini kamuoyu önünde bir nişane gibi sergilemekten asla fütur getirmezler.

Doğruları dile getirmek, dürüstlük, hakkaniyet ve aklıselim bu tür mevkuteler için zararlı davranışlardır. Türk milleti bunların ne mal olduklarını çok iyi bilmektedir. Türk milleti; bunların cibilliyetini, kıratını, derekesini iyi bilmektedir.”

Bir cevap yazın