Şehitlerimiz için Ankara’da devlet töreni

Bitlis’in Tatvan ilçesinde, kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan 11 askerin cenazesi, görev yaptıkları Elazığ’a getirildi.

Elazığ Havalimanı’nda düzenlenen törenin ardından, şehitlerimiz için Ankara’da devlet töreni de gerçekleştirilecek. Burada düzenlenecek törenin ardından şehitlerin naaşları, memleketlerine uğurlanacak

Bingöl’den, Bitlis´in Tatvan ilçesine gitmek için dün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığına ait Cougar tipi helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesildi.

Bunun üzerine İHA, CN- 235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışması başlatıldı.

ASKERİ HELİKOPTER KAZA KIRIMA UĞRADI

Yapılan çalışmalarla Tatvan’a 10 kilometre mesafedeki Çekmece köyü yakınlarında helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edildi.

İLK TÖREN ELAZIĞ’DA GERÇEKLEŞTİ

Yapılan çalışmaların ardından şehitlerimiz naaşları, bu sabah saatlerinde Elazığ’a, Şehit Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ne getirildi. Şehitlerimiz için Elazığ Havalimanı’nda askeri tören düzenlendi.

ŞEHİT KORGENERALİN ABLASI:

“VATAN SAĞ OLSUN”

Şehit Korgeneral Osman Erbaş’ın acı haberi memleketi Yozgat’a ulaştı. Erbaş’ın yakınları, acı haberle büyük üzüntü yaşadı.

Yerköy ilçesine bağlı Saray köyünde yaşayan şehit Osman Erbaş’ın ablası Hüsniye Korana, “Yavrum 17 yaşında köyden ayrıldı. Vatanı için çalıştı. Ne tatil bildi ne izin. Gecesini gündüzüne kattı. Tek erkek kardeşimizdi. Ana baba hasretiyle yandı. Vatan sağ olsun. Allah düşmanlarımıza fırsat vermesin” dedi.

ANKARA’DA DEVLET TÖRENİ DÜZENLENECEK

Elazığ’da düzenlenen törenin ardından şehitlerimiz askeri uçakla Ankara’ya uğurlandı. 11 şehidimizin, Başkent’te yapılacak olan devlet töreninin ardından memleketlerine uğurlanacağı öğrenildi.

YÜREKLERİMİZİ YAKAN ŞEHİTLERİMİZ

Türkiye’yi yasa boğan kazada, helikopterde bulunan Korgeneral Osman Erbaş (Yozgat-Yerköy),Astsubay Üstçavuş Nazmi Yılmaz (Kahramanmaraş-Afşin),Kurmay Albay Şentürk Aydınyer (Kars),Yüzbaşı Salih Sarıoğlu (Samsun-Bafra),Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir (Kahramanmaraş-Onikişubat),Astsubay Kıdemli Üstçavuş Ömer Umulu (Kırıkkale),Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş (Trabzon-Of),Pilot Yüzbaşı Gökhan Uysal (Afyonkarahisar-Dinar),Astsubay Kıdemli Çavuş Şükrü Karadirek (Afyonkarahisar),Uzman Çavuş Tolga Demirci (Kayseri-Pınarbaşı) ve Uzman Çavuş Hakan Gül (Amasya) şehit oldu.

Bir cevap yazın