MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Sincar yerle bir edilmeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında kritik açıklamalarda bulunuyor. MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Terörü hilesiz veya hilafsız kınayamayan, kurduğu cümlelere amaları, fakatları el yapımı patlayıcı gibi konuşlandıran, zevahiri kurtarabilmek amacıyla kanlı örgütün adını anmaktan bile imtina edenler sadece korkak değil, sadece kokuşmuş değil, aynı zamanda terörün irili ufaklı koçbaşlarıdır.” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında kritik açıklamalarda bulunuyor.

Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

Bu vatan inanmış vicdanların şükür duası, toplu çarpan yüreklerin maddi nimetidir. Tarihi varlığımızı birilerinin lütfuna değiliz. Kan verdik, can verdik, bu topraklara vatan dedik. Bu vatana Türk dedik. Üzerimizde hesap yapanların ateşe koştuklarını eninde sonunda cayır cayır yandıklarını gördük. Onlarda bulunmayan şeref, onur ve namusla cevap verdik.

Şuur varsa akıl vardır, atılgan ve çevik bir irade vardır. Yeri geldi ihanetle mücadele ede ede milli birliğimizi muhafaza ettik. Vatan topraklarına kudurmuş gibi saldırmıştı. Bugünde aynı aynı hedefler kiralık tetikçileriyle karşımızdadır. Bölücülük sorununu örtbas etmeye çalışan kim varsa, en az eli silahlı bir terörist kadar adidir, alçaktır. Hiyanetle haysiyet arasında terörle huzur arasında ikinci bir seçenek veya ara bir durak yoktur. Kurduğu cümlelere amaları fakatları el yapımı patlayıcı gibi konuşlandıranlar sadece korkak değil, sadece kokuşmuş değil koçbaşlarıdır.

Bunların hüviyetini biliyoruz. Irak’ın kuzeyinde bulunan Gara bölgesine yapılan harekat cumartesi günü tamamlanmıştır. harekat süresince teröristlere ait barınak, sözde karargah olarak kullanılan çok sayıda yere tahrip edilmiştir. Dileğimiz teröristlerin peşinin bırakılmamasıdır.

Örgüt can çekiştikçe hiçbir canlının yapamayacağı iğrençliklere temesül etmeye çalışmıştır. Teröristlerle girilen sıcak bir çatışma sırasında şehit düştüler. Acımız ve kaygımız bu kahramanlarla sınırlı kalmadı. Farklı tarihlerde PKK tarafından kaçırılan 13 vatandaşımız bir mağara deliğinde baş bölgelerine yakın mesafeden ateş edilmek suretiyle şehit edildiler.

Bu katliam yeryüzünde çok nadir görülen bir canavarlık örneğidir.

Ey şereften ve namustan bihaber hainler bu kadar mı insanlıkla aranızı açtınız. Özgürlük simsarları şimdi ne diyeceksiniz? Gara’da akan kan alayınızı boğacak. Bundan sonra terörle mücadele stratejisi açısından Gara öncesiyle Gara sonrası aynı olmayacaktır.

PKK’ya silahlarıyla birlikte güvenlik güçlerine hesap verecektir, yada azdan az çoktan çok gidecek ve hainlerin kafaları koparılacaktır. Biz göreceğimizi gördük, çekeceğimiz çileyi çektik. Bundan böyle gerisini bölücüler, işbirlikçiler, eli ve vicdanı kanlı teröristler düşünmelidir. Herkes kulağını açsın ve bizim kim olduğumuzu dinlesin.

Kandil’e bir şafak vakti Türk’ün bayrağı dikilmeli, terör elebaşları mağaralarına gömülmelidir.

Bir cevap yazın